V neděli proběhla koordinační schůzka iniciativy Chcípl PES

(Jince, Rokytnice v Orlických horách, Praha, 10. 12. 2020) ‒ Od včerejšího vyhlášení protestní výzvy restaurací a barů se k podepsaným osmadvaceti podnikům přidalo čtyřicet dalších. Organizátoři připravují další kroky, v neděli 13. prosince proběhne koordinační schůzka zapojených podnikatelů.

„Děkujeme za úžasnou podporu a odvahu kolegů, kteří se včera po celé republice přidali k protestu. Společně jsme tak upozornili na velice špatnou situaci malých a středních živnostníků a podnikatelů, a to nejen v gastronomii,“ říká Jiří Janeček z pivovaru Malý Janek v Jincích, který je jedním ze zakladatelů protestu. „Kdo nepřekvapil je vláda České republiky. Místo konstruktivního řešení typu ‚chápeme vás, udělali jsme chybu, pojďme si sednout ke stolu a řešme tuto situaci‘ kabinet s nebývalou rychlostí schválil další restriktivní nástroje na boj s námi,“ zklamaně reaguje majitel pivovaru.

Velkou podporu našla aktivita na Teplicku, kde se dvě desítky podniků zapojily pod organizací pivovaru Monopol. V žádné ze zapojených severočeských restaurací neproběhla policejní kontrola. Teplický primátor Hynek Hanza veřejně podpořil protesty podnikatelů, přestože zdůraznil, že jako zákonodárce jejich aktivity nemůže schvalovat.

Organizátorům od včerejška neustále vyzvánějí telefony a chodí maily od desítek dalších podnikatelů, kteří se hlásí k protestům a ptají se, co mají udělat pro záchranu svého podnikání.

„Nejsme jednodenní akcí, pracujeme dál na tom, abychom prosadili svoje práva a vláda nás přestala přehlížet,“ říká David Biksadský z baru Tátův obývák v Rokytnici v Orlických horách. “Na neděli jsme svolali schůzku protestujících podnikatelů, kde probereme další postup,” slibuje Biksadský.

Podnikatelé, kteří se chtějí přidat k protestní výzvě Chcíplý pes, mohou telefonicky kontaktovat Davida Biksadského na čísle 736 426 519, nebo ještě lépe rovnou vyplnit registrační formulář na stránce www.chciplpes.cz.

„Web je ideální hlavní způsob, jak se s námi spojit. Nečekali jsme tak velkou podporu, jsme zavalení telefonáty. Seznam zapojených podniků proto doplňujeme se zpožděním,“ vysvětluje David Biksadský. “Od pátku spouštíme registraci podnikatelů i z jiných oborů,” dodává Biksadský.

Pro další informace, nebo pokud chcete dostávat podobné zprávy, prosím kontaktujte:

 • Jiří Janeček, zakladatel protestu, pivovar Malý Janek, Jince, tel. +420 731 142 999
 • Jakub Vavřička & David Biksadský, spoluorganizátoři, bar Tátův obývák, Rokytnice v Orlických Horách, tel. +420 731 683 889, +420 736 426 519

Zdeněk Fekar, mediální zástupce, tel. (+420) 775 599 024 nebo mail zdenek@evox.space

1 komentář

 1. Jako předseda spolku
  Gymnastika Liberec z.s.
  naprosto souhlasím a vítám tuto iniciativu.
  Vládní jednání je trestuhodnou sabotáží
  na národu, jeho hospodářství, kultuře, sportu, na celé společnosti.
  Toto je zřejmě jediná možná cesta národního odporu a vzbouření.
  Osobou předsedy připojuji
  Gymlib k této akci.
  Dalibor Pietschmann

Přidat komentář