Hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES

Vážení občané ČR, kolegové, kamarádi,

pomalu se kolem naší aktivity stahuje smyčka. Vláda dokonce kvůli naší snaze otevřít Česko změnila zákon, který jí umožňuje pokutovat provozovny až do výše třech miliónů. Tento zákon prošel poslaneckou sněmovnou a po zamítnutí v Senátu čeká na druhé hlasování u poslanců. Zorganizovali jsme pochod naděje řetěz půllitrů od úřadu vlády na Staroměstské náměstí a nakonec demonstraci za Otevřené Česko. Museli upozornit na současnou situaci a to nejen v gastru. Každý režim trestá nepohodlné a i tento režim zneužil politikou sílu a do žádosti o dotace na postižené společnosti dal podmínku (čestné prohlášení), že firma neporušovala proti pandemická opatření.

Vláda dlouhodobě ztrácí důvěru našich občanů a po fiasku se zahájením očkování jí věří už málokdo. S úžasem koukáme, jak si policie ve svých barvách pořídila lyže, aby honila na rozhlehlých pláních lyžaře, kteří se odváží načerpat pohybem sílu a energii, kterou nám vláda bere. Žijeme v absurdním světě, kde vláda izoluje zdravé děti a studenty, kteří se stejně nemůžou očkovat, vakcína je od 16 let. Vláda likviduje malé živnostníky a podnikatele na úkor nadnárodních korporací. Vláda zcela nesmyslně rozhazuje naše peníze na různé Covid19 programy, které zavádí dle křiku toho či onoho odvětví. Vždy však nedostatečně a s velkým zpožděním. Výsledek je diskriminační, neefektivní, nesrozumitelný a pro řadu lidí i likvidační systém vytvořený vládou Andreje Babiše.

Vláda svůj boj s Covidem 19 již prohrála a jedinou šancí je vše otevřít, vrátit děti, tam kam patří do škol, na hřiště. Je potřeba především efektivněji a důsledněji chránit ty, kteří jsou touto nemocí opravdu ohroženi. Všichni jsme svědky toho, jak v ČR se pomalu rozjíždí daleko větší a škodlivější epidemie a tou je epidemie chudoby, nezaměstnanosti, nevzdělanosti a všude přítomných krachujících firem. Izolovaní lidé bez práce a bez naděje propadají stále více totální frustraci s fatálními následky.

Lide potřebují stále více naději, pohyb a práci.

Pojďme 23.1. 2021 říci DOST, pojďme používat zdravý rozum a vraťme se do normálního světa.

Protože vláda proti nám používá pouze tlak a politiku, upravuje si zákony, jak se jí to hodí, vydává stále nové represivní nařízení, tak i my se budeme bránit stejnými prostředky!

Jediní, kdo má ze zákona ze všeho výjimku jsou politická hnutí nebo organizace. Jejich činnost není nijak omezena a vládní proti pandemická opatření se na poltické organizace a jejich členy nevztahují. Proto na politický útok odpovídáme politickou obranou a zakládáme hnutí: „Otevřeme Česko – Chcípl Pes“.

A tak jako v Parlamentu se naši zákonodárci občerstvují tak i my a naši členové se při našich schůzích budeme občerstvovat. Každá otevřená restaurace se stane naší základnou hnutí, agitačním místem, kde budou dnes a denně probíhat jednání s novými i stálými členy a podporovateli.

Restaurace, hotely a další provozovny se po registraci na formuláři stanou buňkou našeho hnutí, ve kterých budou podporovatelé a členové politicky pracovat, diskutovat o založení a následném programu hnutí.

Tato buňka hnutí nesmí být vystavena jakýmkoliv restrikcím ze strany státních orgánů. V opačném případě bychom se dostali do padesátých let minulého století, kdy jedna strana likvidovala ty ostatní.

Jiří Janeček, Jakub Olbert a David Biksadský
731 142 999

7 komentářů

 1. Díky že jste a že se nás zastáváte… Mám malou hospodu již 22let a teď přemýšlím že se na vše vybodnu

 2. Dobrý den,
  tak dámy a pánové tohle má hlavu a patu,politické hnutí bude dobrá páka,protože oni nic jiného neznají a neuznávají.Musí se na ně po jejich. Petici podepisuji a zasílám. Až bude příští demonstrace jdeme všichni celá rodina a i naši příbuzní, kamarádi máme toho totiž již dost!
  S pozdravem
  Jiří Horák

 3. Dobrý den pane Janečku, Olberte a Biksadský,
  ráda bych se přidala k politickému hnutí, ale připadá mi, že s naším oborem nepočítáme. Neumím si představit jak bych v salonu toto hnutí obhájila.

  S pozdravem Kociánová

 4. Štěpán Vávra - Berserker
  Štěpán Vávra - Berserker

  Dobrý den přeji hned Vás velice chci podpořit za to co děláte!!! Děkuji děkuji děkuji !!!
  Prosím jak se mohu stát členem  hnutí: „Otevřeme Česko – Chcípl Pes“ ???? Moc děkuji za info

  Držím palce jsem s Vámi a rad bych nejak pomohl štěpán

 5. Kde a jaká demonstrace bude 23.1.2021?
  Byl jsem na demonstracích 28.10.2020, 17.11.2020 i 10.1.2021
  Od začátku Covidu-březen 2020, nosím jenom roušky s nápisem DEBILNÍ NAŘÍZENÍ, což vyjadřuje celý můj postoj k této hysterii!

  Korel

 6. Děkuji, neskutečně si Vážím Vaší aktivity, přesně to je to, co jedině podle mě musíme dělat. Nenechat si „to udělat“. Otevřít, pracovat, žít.
  Obrovské díky.
  Se vzpomínkou na tchýni, která vedla s rodinou krávy do JZD. Se vzpomínkou na Židy, kteří odjeli do koncentráků. Na moje rodiče, kteří se ani slovem nikdy nezmínili, jaký je to průšvih, ty zadrátované hranice.

Přidat komentář