Dopis všem horalům – Hřebíček do rakve

Od našich kolegů a kamarádů z www.hrebicekdorakve.cz

V Horním Maršově dne 25.12.2020

Vážené boudařky, vážení boudaři, vlekaři, provozovatelé zimní dopravy, kuchaři, servírky a všichni provozovatelé ubytovacích a stravovacích zařízení, půjčoven lyžařského vybavení, provozovatelé infocenter a dodavatelé zboží a služeb pro horská střediska, dne 27. prosince 2020 musejí provozovatelé vleků na základě nařízení vlády pozastavit činnost lyžařských areálů do 10. ledna 2021. Nouzový stav je schválený až do 22. ledna 2021, proto datu 10. ledna nevěříme, že bude konečný. Další chaotické nařízení vlády není podložené faktem, že by se v našich horách nakazili lidé a šířili odtud nákazu nemoci Covid-19. Novým nařízením zhasíná světlo naděje pro celé hory. Pro vlekaře, provozovatele ubytovacích a stravovacích zařízení a pro všechny navázané služby likvidací silvestrovských pobytů vzniká nenávratná škoda, které nelze nahradit žádnou finanční kompenzací vlády. Při současném bezplatném testování není vidět na konec tunelu. Jsou vánoční svátky. Děti dostali pod stromečkem to, o co napsali Ježíškovi, jen nám provozovatelům všech služeb se přání otevření přes Nový rok a dále neplní. Každý přemýšlí, co bude a nikdo neví, kam až nás krize zavede. Já osobně jsem vyrazil rolbou do Prahy, abych ukázal, že lidé z hor umí do Prahy dorazit. Bylo nás pár, jeli jsme pouze upozornit na to, že není možné přehlížet a likvidovat horská střediska, u kterých vláda neprokázala, že by se zde nemoc Covid-19 šířila. Myslím, že díky zájmu médií jsme o sobě dali vědět. Velké díky patří Kláře Sovové z Luční boudy.

Dne 21.12. 2020 jsme se sešli v Praze na společné schůzi se zástupci ChcíplPES, Jakubem Olbertem z restaurace Šeberák, Jiřím Janečkem z Pivovaru Malý Janek a všemi dalšími z odvětví restaurací, pivovarů a fitness, kde jsme zastupovali ubytovací zařízení, restaurace a veškeré navazující služby, které jsou poskytovány v horských střediscích. Neboť víme, že jedině společným spojením sil v jednu petici, získáním minimálně 10000 podpisů lze předat vládě naše požadavky, kterými se bude muset zabývat. Tímto vznikla dne 22.12.2020 v 10:00 Petice za normální svět – otevřeme Česko. Petice je k nalezení na FB ChciplPes. Více informací i petici najdete také na www.chciplpes.cz.

Aby vláda věděla, že je situace na horách dramatická a její rozhodnutí postavila spoustu provozovatelů služeb v horských střediscích do likvidační situace, připravili jsme na tuto neděli 27. prosince 2020 průjezd skutečné černé dřevěné rakve po horských střediscích Harrachov, Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Malá Úpa, Horní Maršov, Janské Lázně, Černý Důl a Vrchlabí.

Do této rakve můžete přijít zatlouci POSLEDNÍ HŘEBÍČEK, jako vyjádření, že chaotických a likvidačních vládních nařízení máme dost. V rámci setkání u rakve bude možné podepsat Petici za normální svět – otevřeme ČESKO. Přineste třeba jen krátký osobní dopis, kde můžete popsat Vaši tíživou životní situaci a obavy, že Vám vláda nedokáže pomoci. Popište, jak jste nedosáhli na vládní podporu a proč se na Vás nevztahovala. Vláda se chystá upřesnit výzvy k výplatám podpory pro uzavřená odvětví. Ozveme se, aby na naše konkrétní případy nebylo zapomenuto. Veškeré dopisy okopírujeme, svážeme a předáme Vládě ČR. Ty nejvážnější případy se budeme snažit interpretovat a všechny zveřejníme na webu www.hrebicekdorakve.cz Tento web bude spuštěn dne 27.12.2020.

Jízdní řád cesty s rakví – 27.12.2020
09:00 – 09:30 Harrachov, Za Pecí 611
11:00 – 12:00 Špindlerův Mlýn, Infocentrum špindlerovské náměstí č.p.10
13:00 – 14:00 Pec pod Sněžkou, křižovatka u Hospody Na Peci
14:30 – 15:00 Malá Úpa vedle Maloúpského pekařství
15:30 – 16:00 Horní Maršov Bertholdovo náměstí před obecním úřadem
16:15 – 16:45 Svoboda Nad Úpou před obecním úřadem
17:00 – 17:30 Janské Lázně u Lesního domu
17:45 – 18:15 Černý Důl před obecním úřadem
18:45 – 19:15 Vrchlabí – náměstí TGM

Uvědomujeme si, že situace s nákazou nemoci Covid-19 je vážná, ale nesmí být likvidační. Proto prosíme, dodržujte při petiční akci vládou stanovená proti epidemiologická opatření – noste roušky, dodržujte rozestupy a přineste si prosím vlastní propisovací tužku modré barvy k podpisu petice. Vlastní kladívko na zatlučení hřebíčku do rakve výhodou. Hřebíčky do rakve přivezeme!

Těšíme se na vyjádření Vaší podpory. Petici si již nyní můžete vytisknout, podepsat doma s rodinou a přinést k petičnímu stánku, kdy ji za Vás obratem 28.12. předáme adresátovi petice.

Děkuji Vám za Vaši podporu

Karel Chotek
Spolumajitel Lysečinské boudy

2 komentářů

  1. Souhlasím, to co se děje není v pořádku, musí to skončit a vrátit do normálu.

  2. Nelíbí se mi zmatení a nelogické myšlení vlády.A nekompetentní jednání lidmi chci mýt svobodu projevů chci žít a ne poslouchat nesmyslné vládní nařízení které nemá konce hlavně oni s toho mají profit pan Babis a pan Hamáček a podobně kdyby oni si zmrazili výplaty nebo brali minimální plat tak by koukali pani poslanci hlavně pan Premiér ti jeho lži dekuji Valesova krásný den přeji

Přidat komentář