Demonstrace 7.3.

Staroměstské náměstí 2021 7.3. 14.00

Drahé kolegyně, kolegové, přátelé hnutí Chcípl PES,

níže najdete veškeré informace k cestování na nedělní demonstraci, která se koná na Staroměstském náměstí 7.3. ve 14.00. Předpokládaný konec je 16.00. Na demonstraci mimo jiné promluví tito řečníci:

Pavla Drbalová (Vraťme děti do škol), Petr Muller (Šupina, Šupinka), Radek Suchý (právník), Ivo Kaštan ( Účastník Ralley Dakar),  Hynek Navrátil ( Cirkus Humberto), zástupci zdravotnictví, Jan Nevrkla ( trenér postižených plavců), David Huf ( mistr světa v aerobiku) a mnoho dalších včetně nás z týmu CHP.  

POZOR podle zpráv policie budou obě demonstrace (jedna je na Václaváku o hodinu dřív) odděleny a lidé nebudou pouštěni z jedné na druhou. Je to pochopitelné řešení vzhledem k úzkým prostupům mezi náměstími.

Před demonstrací dostanete všichni respirátory s agitačními nálepkami, které si uchovejte u sebe tak, abyste neporušovali nařízení ministerstva zdravotnictví, čtěte pozorně: zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky.

Dále nabízíme brigády viz. níže. Jsou to služby spojené s demonstrací, ke kterým přikládáme i dohody o provedení práce, které v případě zájmu vyplňte, podepište, 2x vytiskněte a na místě ji odevzdejte jednu kopii koordinátorům u podia. Kontaktní telefon pro ověření policistou je na Jakuba Olberta 733555822. K této dohodě si pro cestu přes okres vytiskněte přiložený formulář pro cesty mimo okres, který na svých stránkách zveřejnila vláda, kde zaškrtněte poslední bod a doplníte o jakou činnost se jedná.

Pokud se nestanete našimi brigádníky, užijte stejný formulář. V tomto případě zaškrtněte účast na hromadné akci – třetí od spodu. Naše akce je ohlášená na příslušném odboru Magistrátu Hl.m.Prahy. Výpis těchto akcí najdete níže.

Pravidla při kontrole:

  • chovejte se slušně, oni (policisté) za to nemohou
  • pokud zjistíte odpor, ihned natáčejte a celé vaše tvrzení na kameru zopakujte a zeptejte se policisty, proč má pochybnosti
  • každý musí mít své prohlášení, dohodu, popřípadě další dokumenty
  • policisté vás mohou zajistit v případě útoku na jejich osoby, a to i slovní
  • policisté nemají právo vás nepustit dále, pokud budete mít jeden z výše uvedených dokumentů

Pravidla cestování:

  • nejedeme slavit, zdržte se, prosím, nadměrného užívání alkoholických nápojů
  • dbejte na několikahodinovou rezervu, a to i při cestě vlakem
  • zkuste si domluvit spolujízdu
  • dodržujte zásady slušného chování, to je to, co nás odděluje od naší vlády

Děkuju všem za odvahu, vůli a sílu.